Lakovna

Zavřít

Jsme nově vybudovaná průmyslová lakovna jako součást certifikované zavedené firmy Miroslavských strojíren, s.r.o, která je na trhu od roku 1994 a zabývá se převážně výrobou svařenců pro kolejová vozidla, na které jsou kladeny vysoké nároky na celkovou kvalitu a povrchové úpravy.

Pro práškové lakování jsou k dispozici všechny možné barvy nejvyšší (fasádní) kvality s krásnými optickými efekty a nabízíme tím vynikající ochranu proti korozi. Specializujeme se na práškové lakování hliníku, oceli, galvanizované oceli, nerezové oceli včetně 5° chemické a/nebo mechanické předúpravy v nejvyšší kvalitě certifikované německým certifikačním orgánem QIB a brzy DB. Jako procesy pro povrchovou úpravu používáme práškové lakování, mokré lakování, moření, bezchromové titanové úpravy, tryskání železnou drtí a tryskání nerezovým granulátem a to vše pod jednou střechou.

Základní parametry lakovny: lakování mokrou barvou do velikosti dodávkového vozu, práškové lakování do rozměru 4500 x 2200 x 800 mm, chemická předúprava (do rozměru 4500 x 2200 x 800 mm) – konverzní vrstva na bázi titanu, mechanická předúprava (dva tryskací boxy 6000 x 4500 x 4000 mm) – tryskání nerezovým granulátem pro tryskání hliníkových a nerezových materiálů, tryskání ocelovou drtí pro tryskání železných materiálů (hrubost povrchu po otryskání 25 mikrometrů).

Výrobní proces a jeho parametry jsou řízeny a pravidelně monitorovány. Nalakované povrchy jsou pravidelně chemicky i mechanicky testovány. Maximální rozměry výrobku pro práškové lakování a chemickou předúpravu jsou 4500 × 2200 × 800 mm a maximální hmotnost 250 kg jednoho kusu. Mechanická předúprava a mokré lakování mají rozměrové limity automobilu dodávkového typu. Mezi procesy povrchové úpravy můžeme vložit i tmelení a těsnění i dle DIN 6701 - A2 (také pod jednou střechou).